Kiemelkedő úszósikerek Szombathelyen

Publikálva: 2015.10.18 Frissítve: 2015.11.24 Úszás

Az MTK Budapest, Lőrinczi György vezetőedző irányításával, hét sportolóval vett részt a XIII. Claudius nemzetközi úszóversenyen. Mindegyik különdíjas lett.

Szombathelyen 30 csapat 230 versenyzője indult.

Kis Gergő természetesen megnyerte a 400 m gyorsot, illetve a 200 m pillangót. A 400 m gyors ideje 3.53.94 a verseny legmagasabb LEN pontértékével bírt, így övé lett a férfi különdíj. 200 m pillangón bekerült 2 perc alá (1.59.63, ilyen idővel a legutóbbi Világkupán már dobogóra lehetett kerülni)

A lányok taroltak, hiszen 400 m gyorson I. Kiss Petra (2000) (legértékesebb női LEN pont különdíj), II. Szilágyi Nikolett (1995).

Kiemelhető még Gábor Ronett (2001, Brüll Alfréd Akadémia tag), aki imponáló magabiztossággal utasította maga mögé a teljes mezőnyt 200 m háton, ideje – 2.18.97 – nemcsak a saját korosztályában bizonyult a legjobbnak, hanem az abszolút kategóriában is. Ugyanez sikerült 100 m háton is, ahol 1.05.32-es idejével legyőzte a szuperfavorit, két évvel idősebb Mattyasovszky Dalmát.

Juhász-Dóra Richárd (2005) ismét brillírozott. Megnyerte a 100, 200, 400 m gyorsot, a 200 m hátat, a 200 m vegyest és a 200 m pillangót (utóbbiban a 2.46.46-os idő korosztályos országos ranglistavezetést ért).

Schidlik Ádám (2005) toronymagasan nyerte meg a 100 és a 200 m mellúszó számot.

Majoros Máté (2003) I. helyezést ért el 200 m mellen, II. lett 100 m pillangón, 200 m vegyesen, III. helyezést ért el 100 m gyorson, 200 m gyorson, 400 m gyorson, 100 m mellen. Máté technikájának tökéletességet külön kiemelték a szakértők.

Szilágyi Nikolett I. helyezett 200 m gyors, II. helyezett 100 m pillangó, II. helyezett 400 m gyors. Nyíltvizes versenyzők kiválóan helytállt a medencés versenyzők között is.

Kiss Petra I. helyezett 400 m gyors, 200 m vegyes, 100 m pillangó, 200 m pillangó, II. helyezett 200 m gyors. Alig 2 hónap alatt 7 (!) másodpercet fejlődött klubváltása (Darnyi SC) óta.

Gábor Ronett I. helyezett 100 m hát, 200 m hát, 200 m gyors, 400 m gyors. 4 indulás, 4 első hely.

Mind a hét versenyzők különdíjat hozhatott haza, erre a verseny történetében még nem volt példa.