Publikálva: 2021.01.10 Frissítve: 2021.01.10 Kézilabda

MTK Budapest–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 35-28 (18-16)

MTK Budapest: Győri – Pelczéder 6, Szöllősi-Zácsik 2, Marincsák 5, Dakos 5, Szekerczés, Dávid-Azari 5
Csere: Szabados, Pál T. 7 (4), Bujdosó-Gerháth 1, Juhász E. 1, Sallai 1, Sári 2

Békéscsabai ENKSE: Mistina – Andróczki 2, Török F., Agbaba 3, Kukely A. 6, Csepregi, Kukely K. 6
Csere: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Iván 3, Bucsi 2, Petika 5, Giricz 1
Vezetőedző: Vida Gergő

Kiállítások: 9, ill. 9 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/0
A mérkőzés alakulása: 3. perc: 0-3; 10. p.: 5-5; 17. p.: 13-9; 27.p.: 15-14; 33. p.: 20-16; 37. p.: 24-16; 46. p.: 30-21; 50. p.: 31-25

A K&H női kézilabdaliga 5. fordulójában csapatunk a sereghajtó EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSÉ-t látta vendégül az Elektromos-csarnokban.

Rémálomszerűen kezdődött a találkozó: alig két és fél perc játék után már 0-3-at mutatott az eredményjelző. Ekkor sokakban talán felsejlett a két csapat tavaly februári meccse, de szerencsére ezúttal más volt a forgatókönyv. 5-5-nél utolértük ellenfelünket, majd két gyors Pelczéder-góllal át is vettük az irányítást. Ezt követően is igyekeztünk lerázni ellenfelünket, de egyrészt túl sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, másrészt a Kukely-ikrek is szorgosan termeltek, így a játékrész végét jelző dudaszónál mindössze két gól volt a fórunk (18-16).

A második félidő elején jött az áttörés: Dávid-Azari Fruzsina vezetésével hat gólt szereztünk – válasz nélkül –, így a 40. perchez közeledve már eldőlni látszott a mérkőzés. A folytatásban tovább nőtt az előnyünk (30-21), de a rendkívül szimpatikusan küzdő vendégek egy percre sem adták fel, becsülettel küzdöttek az utolsó percig. A győzelmünk szerencsére így sem forgott veszélyben, otthon tartottuk a két pontot (35-28).

Folytatás szerdán a Magyar Kupában, ellenfelünk a Fiatal Kézilabdások SE!