Kézilabda: nem tudtuk megszorongatni a Ferencvárost (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2021.02.25 Frissítve: 2021.02.25 Kézilabda

Az első játékrészben állva hagyott minket az FTC, a másodikban valamelyest feljavultunk.

MTK Budapest–FTC-Rail Cargo Hungaria 25-34 (12-20)
Vezette: Bujdosó, Horváth V.

MTK Budapest: Suba – Dávid-Azari, Szekerczés 2, Marincsák 3, Dakos 4, Szöllősi-Zácsik 3, Pelczéder 1
Csere: Győri (kapus), Szabados, Pál T. 10 (4), Juhász E. 2, Sallai, Sári

FTC-Rail Cargo Hungaria: Janurik – Malestein 1 (1), Stolle 1, Kovacsics 4, Behnke 2, Bölk 6, Márton 8
Csere: Bíró (kapus), Klujber 4 (2), Kisfaludy 1, Kovács A. 4, Háfra 2, Szucsánszki 1, Ballai, Tóth N.
Vezetőedző: Elek Gábor

Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 4-4; 9. p.: 4-8; 16. p.: 10-13; 25. p.: 10-17; 38. p.: 16-20; 47. p.: 21-28; 51. p.: 24-28; 56. p.: 24-34
A K&H női kézilabdaliga 13. fordulójában a remek formában lévő FTC-Rail Cargo Hungaria látogatott az Elektromos-csarnokba.

Az első pár perc kissé kapkodó, mégis kiegyenlített játékot hozott. 4-4 után aztán meglépni látszott a Ferencváros (4-8), és nem sokkal később Golovin Vlagyimir ki is kérte első idejét (5-10). A folytatásban eleinte valamelyest közelebb tudtunk zárkózni, de a zöld-fehérek továbbra is kegyetlenül kihasználták minden hibánkat, így végül nyolcgólos előnynek örülhettek a szünetben (12-20).
A második félidőt egész jól kezdtük: az első nyolc percben nem kaptunk gólt, viszont szereztünk négyet Szekerczés, Marincsák, Pál és Dakos révén (16-20). Ezt követően sebességet váltott az FTC, és nem sokkal később már 21-28 állt az eredményjelzőn. Nem adtuk fel, egy újabb rohammal ismét felzárkóztunk négy gólra (24-28), Elek Gábor ki is használta harmadik időkérését. A vendégek mester hangos szóval jelezte övéi számára, hogy a mérkőzés bizony még nem dőlt el, és szavai nyitott fülekre találtak. A találkozóból hátralevő kilenc percben a vendégek mindössze egy gólt engedtek nekünk, ők maguk viszont betaláltak még hatszor, így végül két ponttal távozhattak a Népfürdő utcából (25-34).

A vereség ellenére a második félidőben mutatott játékunkra lehet építeni, legközelebb épp február 28-án az Alba Fehérvár otthonában.