Kézilabda: Nem tudtuk elhozni a két pontot Mosonmagyaróvárról

Publikálva: 2021.05.20 Frissítve: 2021.05.20 Kézilabda

Küzdöttünk becsülettel az UFM Arénában, de ránk tudta erőltetni akaratát a Motherson-Mosonmagyaróvár.

Motherson-Mosonmagyaróvár–MTK Budapest 28-24 (14-9)
UFM Aréna, 500 néző
Vezette: Nagy F., Túróczy

Motherson-Mosonmagyaróvár: Szemerey – Stranigg 2, Kovács P. 1 (1), Hudák 1, Gyimesi, Horváth B. 3, Katona 5
Csere: Herczeg (kapus), Tóth E. 9 (7), Szárková 5, Sirián, Hajtai, Domokos, Lancz 2
Vezetőedző: Gyurka János

MTK Budapest: Győri – Pelczéder, Szöllősi-Zácsik 6, Dakos 2, Marincsák 2, Szekerczés, Juhász E. 3
Csere: Suba (kapus), Szabados 1, Pál T. 7 (4), Bujdosó-Gerháth 2, Sallai 1, Sári

Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 5/4
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 3-3; 14. p.: 6-7; 27. p.: 11-8; 39. p.: 15-14; 49. p.: 22-21; 55. p.: 25-21

A K&H liga 16. fordulójában a Motherson-Mosonmagyaróvári KC otthonában léptünk pályára. A két csapat őszi bajnokiját az MKC nyerte, a februári kupameccset a mieink.

Idegesen, sok hibával kezdett mindkét csapat, az első 20 percben abszolút kiegyenlített játék folyt a pályán. A játékrész derekán Szöllősi-Zácsik Szandra szenvedett elsőre súlyosnak tűnő sérülést, miután a lövésre lendülő karját visszarántotta a hazaiak egyik játékosa. Válogatott átlövőnk némi ápolás után később folytatni tudta, de láthatóan fájdalommal játszott. 8-8 után a hazaiak egy 4-0-s szériával végül leszakították a mieinket, így ötgólos előnnyel vonulhattak pihenőre a felek (14-9).

A második játékrészben is mentünk előre becsülettel, többször is felzárkóztunk egy gólra, de minden alkalommal, mikor az egyenlítésért támadhattunk, rendre belehibáztunk. Gyurka János tanítványait űzte, hajtotta a hazai közönség, és Tóth Eszterék végül négygólos győzelmet arattak (28-24).

Nincs megállás, szombaton a Győri Audi ETO KC otthonába látogatunk.

Golovin Vlagyimir:Többször is jelentős előnybe kerültek a hazaiak, de egészen a hajráig rendre vissza tudtunk kapaszkodni. Hiába rendeztük a sorainkat és beszéltük meg, hogy mit kell játszanunk, ennyi hibával még jó mérkőzést sem lehet játszani, nemhogy nyerni. A meccs végére pedig el is fogytunk, így egyértelműen a jobb csapat nyert.

(Fotó: Gergó András/Motherson-Mosonmagyaróvári KC)