Taekwondo
Salim Omar

Kézilabda: izgalmas mérkőzésen nyert a serdülő és az ifi is

Publikálva: 2025.03.17 Frissítve: 2025.03.17 Kézilabda

Az U18-asok a Pécs csapatát győzték le egy góllal, míg az U20 Békéscsabáról hozta el a két pontot.

Az idegenbeli mérkőzésből kiindulva nagy csatára számíthattunk hazai pályán is a Pécs ellen, ráadásul sérülés miatt két játékost is nélkülöznünk kellett. A meccset a vendégek kezdték jobban, a félidő derekán már ötgólos hátrányban voltunk. A mieink azonban nem hagyták magukat, a huszadik percre Katona Réka találatát követően már csak egy volt a különbség. Sajnos a pécsiek is összekapták magukat, a szünet előtt növelték az előnyüket, így 15-11-ös fórral mehettek pihenőre.

Fotó: Bodnár Lajos

A második játékrészben kicsit beragadtunk, amit ki is használt ellenfelünk és ellépett hat góllal. Ez sem tudott megtörni minket, sikerült 18-16-ra zárkóznunk. Jött az újabb hullámvölgy, már csak szűk tizenöt perc volt hátra a meccsből, de mi még mindig hatgólos mínuszban jártunk. Érkezett azonban a pozitív fordulat, Molnos Hanna védései és az eredményes támadójátékunknak köszönhetően az 55. percre utolértük a pécsieket. Ezzel újra nyílttá vált a találkozó, és a nagy fellendülésünk tovább tartott, Wágner Csenge góljával először vezettünk az összecsapáson. Volt még válasza a vendégeknek a találatra, de Miklós Léna találata pontot tett a találkozóra, 29-28-ra megnyertük azt.

LU18 II. osztály nyugat, 16. forduló

MTK Budapest‒PTE PEAC 29-28 (11-15)

Báthori Gábor: ‒ Nehéz mérkőzésre számítottam, mert Pécsen is nagyon szenvedtünk a győzelemért. Két gólerős játékosunk sérülés miatt nem léphetett pályára, így másoknak kellett most a vezérszerepet felvállalni. Igyekeztünk a védekezésre koncentrálni, ami a mérkőzés bizonyos szakaszaiban jól is működött. Kiváló volt a kapcsolat az átlövők és a beállók között. Az első félidő huszadik percéig szépen tartottunk magunkat, de a szünetre négygólos hátránnyal mehettünk. Ez a különbség megmaradt az ötvenedik percig, amikor minden erőnket mozgósítva kezdtünk bele a végjátékba. A csapategységet jól jellemezte, hogy az utolsó tízperces szakaszt 8-3-ra megnyertük, és hét játékosunk osztozott a nyolc lőtt gólon. Végül Léna utolsó pillanatos góljára már csak időn túl érkezett válasz az ellenféltől, így itthon tudtuk tartani a két pontot. Hatalmas akarással és csapatmunkával maximálisan megérdemelték a lányok a győzelmet! Gratulálok nekik!

Hasonló kiélezett mérkőzést játszottak az ifik is, akik Békéscsabán hamar megszerezték a vezetést, remek meccsindítást produkálva 6-2-re mentek. A hazaiak sem hagyták magukat, a 16. percre egyre zárkóztak. Játékosaink keze azonban nem remegett meg, sorra szereztük a gólokat, és Szájer Hanna duplázása után háromgólos előnyt jegyezhettünk. A szünetre sajnos ezt az előnyt nem tudtuk megtartani, kettő maradt csupán belőle.

A második félidőre remekül jöttünk ki az öltözőből, tizenkét perc alatt ötre növeltük előnyünket. Szusszanni azonban nem lehetett, gyorsan ledolgozta hátránya nagy részét a Békéscsaba, a 45. percben már csak kettő volt a lemaradásuk. Szerencsére ennél közelebb nem tudtak kerülni, egészen az 55. percig, amikor egyre apadt a fórunk. A szívünk a helyén volt, újabb erőket mozgósítottunk, így már nem volt kérdés, hogy két ponttal távozunk a Viharsarokból.

LU20 I. osztály kelet, 16. forduló

Békéscsabai ENKSE‒MTK Budapest 36-38 (18-20)

Kekezovity Marinko: — Gratulálni szeretnék a lányoknak a jó játékért és a küzdelmért, mely az egész mérkőzésen megvolt. Voltak olyan pillanatok, amikor hullámzóan játszottunk támadásban és a védekezésben is, ez persze teljesen normális, amikor már elfáradunk, de a legfontosabb pillanatban legjobb formánkat hoztuk, így megérdemelten győztünk.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!