Kézilabda: Idegenben már nem sikerült a bravúr (VIDEÓ)

Publikálva: 2021.05.13 Frissítve: 2021.05.13 Kézilabda

Remek első félidővel leptük meg ellenfelünket, már hét góllal is vezettünk, de a második játékrészben ránk tudta erőltetni akaratát a Siófok, és otthon tartotta a két pontot.

Siófok KC–MTK Budapest 34-30 (17-20)
Kiss Szilárd Sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Horváth P., Marton B.

Siófok KC: Csapó – Such 2, Kiss N. 3, Tomori 4, Jezsics 5, Lapos, Hársfalvi 4
Csere: Szikora (kapus), Tóth G. 2, Niombla 6 (1), Böhme 4, Horacsek 1, Mazák-Németh 3
Vezetőedző: Zdravko Zovko

MTK Budapest: Győri – Pelczéder 1, Szöllősi-Zácsik 6, Marincsák 8, Dakos 3, Szekerczés 1, Juhász E. 2
Csere: Suba (kapus), Szabados, Pál T. 6 (3), Bujdosó-Gerháth 3, Sallai, Sári

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
A mérkőzés alakulása: 3. perc: 2-3; 8. p.: 2-7; 13. p.: 6-12; 23. p.: 11-18; 27. p.: 16-19; 33. p.: 19-20; 36. p.: 19-23; 43. p.: 24-24; 52. p.: 30-29
A K&H liga 22. fordulójában az EHF-kupa ezüstérmese, a Siófok KC otthonába látogattunk. A két együttes őszi mérkőzését 33-31-re nyertük az Elektromos-csarnokban, de idegenben még talán ennél is nagyobb bravúr lett volna a pontszerzés.

Az első félidőben úgy tűnt, lányaink valóra váltják Golovin Vlagyimir vágyait: vezetőedzőnk a meccset megelőzően abban bízott, hogy csapata ott folytatja, ahol a Dunaújváros ellen abbahagyta. Az első játékrészben szinte állva hagytuk a kifejezetten fáradt csapat benyomását keltő Siófokot, lendületes volt a támadójátékunk, és a védekezésre se lehetett panasz. A 23. percben Bujdosó-Gerháth Fanni bombáját követően már hét gól volt a mieink fórja, igaz, a folytatásban faragni tudott hátrányából a hazai csapat (17-20).
A második félidőben az ezúttal a bal szélen(!) játszó Mazák-Németh Csilla vezetésével szépen lassan ledolgozta hátrányát a Siófok, összeállt a hazaiak védekezésre, ráadásul Szikora Melinda is bravúrt bravúrra halmozott. Az 52. percben vezetett először az SKC, de a hajrára végképp elfogyott a mieink lendülete, így nem tudtuk borítani a papírformát.

Legközelebb május 19-én lépünk pályára a Motherson-Mosonmagyaróvár otthonában.