Kézilabda: Győzött a rutin (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2021.04.12 Frissítve: 2021.04.12 Kézilabda

Nem adta olcsón a bőrét a Boglári Akadémia, de itthon tudtuk tartani a két pontot.

MTK Budapest–Boglári Akadémia-SZISE 27-22 (14-12)
Elektromos-csarnok, zárt kapus
Vezette: Réti, Szedmák

MTK Budapest: Győri – Juhász E. 2, Dakos 2, Szabados, Szöllősi-Zácsik 3, Marincsák 5, Pelczéder 2
Csere: Suba (kapus), Szekerczés 4, Pál T. 7 (5), Bujdosó-Gerháth 2, Sallai, Sári
Vezette: Golovin Vlagyimir

Boglári Akadémia-SZISE: Gercsó – Mérai 1, Koronczai 2, Faragó L., Kajdon 8, Woth, Kukucska
Csere: Magera (kapus), Takó 4, Farkas J. 3 (1), Vámos M. 1, Mlinkó, Juhász G. 1, Kocsis B. 1, Bánhidi B. 1
Vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 1-3; 16. p.: 8-8; 27. p.: 13-11; 34. p.: 17-12; 43. p.: 21-16; 55. p.: 23-22
A K&H női kézilabdaliga 23. fordulójában a Boglári Akadémia-SZISE látogatott az Elektromos-csarnokba. A két együttes februári mérkőzése nagy küzdelmet és 34-29-es vendégsikert hozott Balatonbogláron.

Már az első percektől kezdve rendkívül kellemetlen ellenfél benyomását keltette a Boglári Akadémia, hamar egyértelműsítették, nem feltett kézzel érkeztek. Hiába tért vissza a hazai kezdőbe a Békéscsaba elleni mérkőzést kisebb betegség miatt kihagyó Szöllősi-Zácsik Szandra, az első félidő abszolút kiegyenlített játékot hozott: hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-két góllal, de csak nem nyílt az olló (14-12).
Három gyors góllal kezdtük a második félidőt (sorrendben: Szekerczés, Szöllősi-Zácsik, Marincsák), így gyorsan kialakult az ötgólos előny, amelyet többé-kevésbé sikeresen őriztünk a játékrész derekáig. Ifj. Kiss Szilárd tanítványai azonban nem adták olcsón a bőrüket, huszáros hajrával felzárkóztak egy gólra (23-22). Aztán az utolsó öt percre lehúzta a rolót Suba Sára, mi viszont négyet „számoltunk” ellenfelünkre, így végül ötgólos győzelemnek örülhettünk (27-22).

Most két hét válogatott szünet jön, folytatás április 24-én az Érd ellen.