Publikálva: 2018.12.21 Frissítve: 2018.12.21 Kézilabda

Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia–FTC-MTK 27-24 (17-16)

FTC-MTK:
Szemerey – Faluvégi, Karnik, Dakos, Tóth E., Mihálffy, Márton G.
Csere: Győri – Kovács G., Termány, Zsiborás, Horváth D., Fekete B., Slakta, Stranigg, Bánfai
Vezetőedző: Elek Gábor, Golovin Vlagyimir

Női kézilabdacsapatunk csütörtök délután játszotta harmadik téli edzőmeccsét: a mieink – a Ferencváros fiataljaival kiegészülve – a Dunaújváros otthonában léptek pályára. Egy új arc volt a keretben az előző héthez képest: Horváth Dóra, akit a Kisvárda a napokban adott kölcsön az FTC-nek.

Az első játékrész – csakúgy, mint egy hete – rendkívül kiegyenlített játékot hozott, elvétve nőtt kétgólosra a különbség a két csapat között: hol a hazaiak, hol a fővárosiak vezettek, de egyikük sem tudta lerázni az ellenfelét (17-16).

A második félidő elején beragadtunk, háromgólosra hízott a hazaiak előnye, eldőlni látszott a meccs. Azonban a 48. percben – nem kis részt a remekül beszálló Győri Barbara védéseinek köszönhetően –  még egyenlíteni tudtunk. A folytatásban azonban visszavette a vezetést a Kohász, és meg is őrizte fórját a meccs végéig (27-24).

Csapatunk december 30-án játssza következő bajnokiját, a Siófok KC otthonában.

Golovin Vlagyimir:A második félidőben tíz gólt kaptunk, a védekezésünk és a kapusteljesítmény is nagyon rendben volt. A kritikus helyzetekben azonban sokat hibázunk, ezen mindenképpen javítanunk kell. Támadásban pontosabbnak kell lennünk, fontos, hogy mi is ki tudjuk használni az ellenfél hibáit.