Atlétika
Szabó Beatrix

Kerek az életünk

Publikálva: 2015.11.22 Frissítve: 2015.11.23 Brüll Alfréd Akadémia

Szendy Lilla és Szendy Márk öt év különbséggel kezdett kajakozni az MTK Budapest keretein belül. Mindkettőjük munkáját segíti a tagság a Brüll Alfréd Akadémiában, valamint iskolájuktól is támogatást kapnak.

­– Lilla, mikor és miért választottad ezt a sportágat?

 2011-ben váltottam a ritmikus gimnasztikáról a kajakra. Volt egy fizikai problémám, ami akadályozott az eredményességben, emellett tetszett, ahogy Márkó űzi ezt a sportot. Eleinte hiányzott az rg, de ma már igazi kajakos vagyok. Ösztönzően hat rám a testvérem is és az is, hogy ez a sportág sikeres, így van miért küzdeni, dolgozni.

–  Márk, te hogyan lettél kajakos?

 Taksonyban élünk és gyakran láttam a taksonyi hídról a hajókat. Megtetszett, ezért 2006-ban elkezdtem edzeni. Korábban úsztam, így a víz nem állt távol tőlem.

– Mennyit vagytok együtt az edzéséken és hogyan hattok egymásra?

SZ.L.:  A téli időszakban a konditeremben dolgozunk együtt. Nekem nagyon jó érzés látni, ahogy Márkó hajtja magát, ez nekem is erőt ad.

SZ.M.: Jó testvérek vagyunk, figyelünk egymásra. Egy iskolába is járunk, a Budapest Baptista Külkereskedelmi Szakközépiskola és Sportgimnáziumba, Pestrezsébetre. Idén ősszel váltottunk, mert ez az iskola az élsportolóknak indított köznevelési típusú gimnáziumi sportosztályt. Erre a tagozatra olyanok járnak, akik aktívan sportolnak, s akik vállalják, hogy az órarendbe építve szervezzék meg számukra a délelőtti és a délutáni edzéseket. Az angol mellett németül is tanulunk, valamint a közismereti tantárgyak mellett sportelméleti és -gyakorlati tanulmányokat is folytatunk. Idén szeptemberben, amikor készültem lengyelországi Bydgoszcz-ban megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyére, különösen fontos volt, hogy az előttem álló feladatra koncentrálhattam.

–  Nem is maradt el a siker, hiszen K2 1000 m-en a győri Erdőssy Csabával megszereztétek az első helyet. Ha már itt tartunk, milyen évet zársz a saját értékelésed szerint?

 2014 őszén Vásárhelyi Norberttel kezdtem meg a felkészülést a párosokra. A párosunk ugyan jó volt, de sajnos kevés ahhoz, hogy nemzetközi versenyekre kvalifikáljuk magunkat. A Budapest Bajnokságon K1 1000 m-en harmadik lettem, K2-ben 1000 m-en 1. helyen és 500 m-en 2. helyen végeztem. A Magyar Bajnokságon a fő számomban új társsal, a győri Erdőssy Csabával indultam és K2 1000 m-en meg is szereztük az aranyérmet. 500 m-en pedig a csepeli Csók Viktorral indultam és lettünk másodikak. A korosztályos Eb-n Romániában nem sikerült hasonlóan szerepelnünk, és a 6. helyen végeztünk. Bennünk volt a jobb teljesítmény, de fejben nem voltunk teljesen ott. Csabával nemcsak a párosunk, hanem az emberi kapcsolatunk is nagyon jó. Tudom, hogy együtt a vízen mindenre képesek vagyunk. 

–  Lilla is bejutott a válogatott keretbe. Elégedett az idei teljesítményével?

 Teljesen nem. A Magyar Bajnokságon teljesíthettem volna jobban is, a Budapest Bajnokságon azonban sikerült aranyérmet szereznem K1 500 m-en. A téli edzőtáborra maximális erőbedobással készülök, bízom benne, hogy az eredmények is jönnek majd.

 A sport és a tanulás mellett mire jut még idő?

SZ. M. : –  A családdal töltjük a szabadidőnket. Nekem igazából most semmi nem hiányzik, tökéletesnek érzem az életemet.

–   Mi az, amiben a Brüll Alfréd Akadémia segítséget tud nyújtani a számotokra?

SZ.L.: –  Technikai és emberi támogatást egyaránt kapunk onnan. Az előbbire példa az új gps-es, pulzusmérős óra, de folyamatban van a lapátra szerelhető csapásmérő beszerzése is, az utóbbira pedig a pszichológus és kineziológus. Ezek a szakemberek a mi kérésünkre rendelkezésre állnak, ami megnyugtató érzés, hiszen az esetleges elakadás esetén van kihez fordulnunk.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!