Dakos Noémi

Karate: tizennyolc aranyérem az első napon, a legjobb csapaté is a miénk lett (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.05.06 Frissítve: 2023.05.06 Karate

Kék-fehérbe borult az országos bajnokság.

A WKF Magyar Bajnokság első napján éremesővel örvendeztettek meg minket sportolóink. A felnőtt kategóriában hat első helyet szereztünk, míg az U21-ben egynek örülhettünk. A formagyakorlatosok között U21-ben Kiss Maja állhatott fel a dobogó legfelső fokára, míg a felnőttek között Sterck Laura érdemelte ki ezt.

A küzdelemben a nőknél Baranyi Zsófia a -55 kilogrammosok között remekelt, Ilankovic Aleksandra a -61 kilogrammban lett első, míg Fleischer Dóra a +68 kilogrammosok csoportjában örülhetett aranyéremnek.

A férfiak között két fényesen csillogó medállal gazdagodtunk Botos Botond (-84 kg), és Kapdebo Botond (+84 kg) révén. Az egyéni eredményeink a csapatunk számára is meghozták a sikert, az MTK Budapest lett a csapatok között az idei magyar bajnok.
A nap végén az összesített éremtáblázatot tizenhét aranyéremmel, nyolc második hellyel, és tizenöt bronzéremmel zártuk. A medálok mellett pedig két negyedik és négy ötödik pozíciót szereztünk.