Patakfalvy Luca

Karate: két érem az idei utolsó versenyről

Publikálva: 2023.12.11 Frissítve: 2023.12.11 Karate

Gáspár Laura bronzérmet, Török Panka ezüstérmet nyert Olaszországban.

Fiataljaink a Velencében megrendezett ifjúsági Karate1 Premier League Világkupán léptek tatamira utoljára 2023-ban, méghozzá kadet, junior és U21 kategóriában. Először az U21-es sportolóinkon volt a sor, akik közül Fleischer Dóra ötödik helyen zárt. Másnap a junior karatékák következtek, először Tóth Máté sorsa dőlt el, hetedik pozícióban végzett sportolónk.

Gáspár Laura pedig zsinórban négy győzelemmel kezdte a megméretést, majd olasz versenyző állta útját, de szerencsére vigaszágon tovább folytatódhatott Laura számára a harc, s német riválisával szemben győzedelmeskedve bronzérmet szerzett.

Az utolsó versenynapon a kadetek következtek, Török Panka egészen a döntőig verekedte magát. Hat siker után a fináléban montenegrói sportolóval találta szemben magát Panka, aki 5-1-es vereséget szenvedett. Így a dobogó második fokán ünnepelhetett ezüstéremmel a nyakában.