Atlétika
Magyari Zoltán

Karate: hétvégén zajlott a 32. Tatami Cup nemzetközi verseny Szigetszentmiklóson

Publikálva: 2022.03.02 Frissítve: 2022.03.02 Karate

Az MTK Budapest első helyen végzett az éremtáblázaton.

A Szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnok adott helyszínt február utolsó hétvégéjén a 32. Tatami Cup nemzetközi versenynek. Klubunk számos versenyzővel képviseltette magát az eseményen, férfi és női vonalon is, U8-tól egészen U21-ig zajlottak a párharcok.

A kumite versenyszámokban U8-U14 másfél perc, kadet és junior kategóriában két perc, míg U21-ben három perc volt a tiszta küzdőidő. A kata versenyszámokban U14-ig egyszerre mutatja be minden mérkőzésen a formagyakorlatot a két versenyző, öt zászlós bírónak, egyenes kieséses rendszerben, teljes vigaszággal, míg a kadet, junior és U21-es kategóriákban pontozásos rendszerben zajlik a helyezettek kihirdetése.

Klubunk sportolói kiválóan szerepeltek, ezzel pedig az éremtáblázat első helyén zárt az MTK Budapest. Összesen tizenegy arany-, hat ezüst-, tizenkét bronzérmet és tizenkét ötödik helyet zsebeltünk be.

Első helyen végzett sportolóink: Baranyi Zsófia, Botos Botond, Ilankovic Aleksandra, Jakubovics Dalma, Kapdebo Botond, Knirsch Patrik, Kovács Gergely Kristóf, Kozsán Balázs, Olosz Panna, Tóth Máté, Török Panka.

Második helyen végzett karatékáink: Antal Gréta (mindkét kategóriájában ezüstérmes), Benkő Zsolt, Halmagyi Chanel, Lukács Ábel, Török Panka.

Harmadik pozícióban zárt versenyzőink: Dalnoki Szofi, Fejér Balázs, Fejér Milán, Gáspár Laura, Halmágyi Márk, Márkó Kincső, Olosz Gábor, Péter-Csiki Csanád, Tamási Zalán Levente, Tischler Botond, Tóth Zsombor, Vitályos Eszter.

Ötödik helyezettek: Bacsó Kata, Baló Hunor, Beck Simon, Borbély Eszter (mindkét kategóriájában ötödik helyen zárt), Dudás Zsombor, Fejér Milán, Gáspár Laura, Ianculescu Zsófia, Kányádi Mihály, Kiss Maja, Sala Bíborka.

A versenyről készült képeket a http://www.tatamicup.hu/ oldalon lehet megtekinteni.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!