Magyari Zoltán

Karate: hat érem a Budapest Open első napján (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.09.16 Frissítve: 2023.09.16 Karate

A felnőtt, U21 és junior mezőnyben is két dobogós helyezést szereztünk.

A káposztásmegyeri Jégcsarnokban szombaton reggeltől a karate volt főszerepben, ugyanis huszonhatodik alkalommal rendezték meg a Budapest Opent. Klubunkból nagyon sok versenyzőért szurkolhattunk az 1800 tatamira lépő sportoló között. A szombat a felnőtt, U21 és a junior mezőnyé volt. A felnőttek között Hárspataki Gábor kiválóan menetelt a -75 kilogrammosok között, nem is talált legyőzőre a nap folyamán, aranyérmes lett. Rajta kívül a női mezőnyben sikerült dobogós helyezést elérnünk, Ilankovic Aleksandra a -61 kilogrammosok kategóriájában a második helyen zárt.

U21-ben két bronzéremmel gazdagodtunk, Jakubovics Dalma az -55 kilogrammosok, míg Fleischer Dóra a +68 kilogrammosok súlycsoportjában állhatott a dobogó harmadik fokára. A junior korosztályban Tóth Zsombor (-55kg) nyakába a legfényesebb medál került, míg Gáspár Laura (-48kg) harmadik lett. A vasárnap pedig a fiataloké lesz, ezen a napon is sok kék-fehér karatékának szurkolhatunk.