Gálfi Dalma

Karate: halmoztuk az érmeket a Budapest Openen

Publikálva: 2021.09.14 Frissítve: 2021.09.14 Karate

Kitettek magukért az MTK Budapest karatékái a Budapest Openen: klubunk az egyesületek érem- és a ponttáblázatán is az élen végzett.

A koronavírus-járvány kitörése óta az első igazán nagy hazai karateversenyt rendezték a múlt hét végén. A kétnapos Budapest Openen 34 ország több mint 1300 versenyzője indult, köztük számos világ- és Európa-bajnoki érmes sportoló. A verseny a magyar karatésok számára kvalifikáló viadal volt a novemberi felnőtt-világbajnokságra és a februári korosztályos Európa-bajnokságra.

A nemzetközi szinten is helyenként kimondottan erős mezőnyökben jól teljesítettek a magyarok, közöttük is kiemelkedően az MTK Budapest karatékái.

A sportág olimpiai bemutatkozásán bronzérmet szerző Hárspataki Gábor tornagyőzelemmel tért vissza a tatamira a felnőtt férfiak 75 kg-os súlycsoportjában, a nőknél Ilankovic Aleksandra pedig a 61 kg-ban lett első, ráadásul duplázott, hiszen az U21-eseknél is a legjobbnak bizonyult.

Klubunk kiválóságai közül továbbá az U21-esek mezőnyében a tavalyi budapesti korosztályos Eb-n aranyérmet nyert Baranyi Zsófia (55 kg) és Jakubovics Dalma (50 kg) szintén a dobogó legfelső fokára állhatott fel, míg Fleischer Dóra (59 kg) a juniorok viadalán volt a legjobb a súlycsoportjában. A fiúk versenyében Tóth Zsombor (52 kg) a kadétok, Benkő Zsolt (+76 kg) a juniorok, Botos Botond (75 kg) pedig az U21-esek között lett az első.

Az MTK versenyzői emellett is szépen halmozták az érmeket. Formagyakorlatban Sterck Laura szerzett ezüstöt, küzdelemben Vitályos Eszter (53 kg) lett második a juniorok között, míg harmadikként zárt Dudás Zsombor (junior, 61 kg), Gaigi Rom (felnőtt, 67 kg) és Szegedi Döme (felnőtt, 67 kg) is.

Az egyesületek versenyében az érem- és a ponttáblázaton is az MTK végzett az élen.