Kajak-kenu: férfi kajak és kenu párosunk zárónapi szereplése az Európa-bajnokságon

Publikálva: 2022.08.21 Frissítve: 2022.08.21 Kajak-kenu

Kulifai Tamásék negyedikek, Korisánszky Dávidék hatodikok lettek.

A Münchenben zajló kajak-kenu Európa-bajnokság zárónapján két versenyszámban voltunk érdekeltek: elsőként a K‒2 1000 méteren Kulifai Tamásnak szurkolhattunk, aki Noé Bálinttal szállt hajóba. A továbbiakban pedig C‒2 200 méteres távon szintén duónak, kék-fehér sportolónk, Korisánszky Dávid Hodován Dáviddal állt rajthoz.

Kulifai Tamásék 11:15-kor rajtoltak el a hatos pályáról. Párosunk az utolsó 250 méteren indította el a hajrát, ám 3:15.491-es idővel a lecsúsztak a dobogóról, negyedik helyen zárták az a versenyt.

Korisánszky Dávid és Hodován Dávid duója pedig 11:58-kor rajtolt el a férfi kenu páros 200 méter döntőjében, a fiúk a hármas pályáról szálltak harcba. A finálét a lengyel páros nyerte meg, mieink pedig 38.096-os idővel a hatodik helyen értek célba. Korisék ugyanúgy beborultak a hajó berúgásakor, ahogy Dávid C1 200 méteren.