Kajak-kenu: világkupagyőztes a Korisánszky, Fekete páros!

Publikálva: 2023.05.14 Frissítve: 2023.05.14 Kajak-kenu

Egyesületünk kenusa, Korisánszky Dávid az Újpest sportolójával, Fekete Ádámmal aranyérmet szerzett C2 500 méteren a szegedi világkupaversenyen.

A szegedi rendezésű kajak-kenu világkupa zárónapján Korisánszky Dávidnak szurkolhattunk, aki az Újpest kenusával, Fekete Ádámmal a C2 500 méter döntőjében volt érdekelt. A duó az elődöntőben a második helyen zárt futamában, így a kettes pályára került a fináléban.

Korisék jól kapták el a rajtot, és féltávnál a harmadik helyen haladtak a lengyel és a spanyol hajó mögött. A magyar páros végig tapadt a lengyelekre, majd a hajrában óriásit robbantott, és végül 1:40.96-os idővel első helyen ért célba, így a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség