Babos Tímea

Kajak-kenu: több korosztályban is remekül szerepeltünk

Publikálva: 2022.06.06 Frissítve: 2022.06.06 Kajak-kenu

Kajakozóink és kenusaink halmozták az érmeket a szombati, Wichmann Tamás regionális akadémiai kupán.

Az 1000 méterekkel kezdődött a szombaton, Szolnokon rendezett Wichmann Tamás regionális akadémiai kupa. Herk László a kölyök mezőnyben, Gazdag Marcell pedig a serdülők között szerzett aranyérmet K1-ben, utóbbi klubtársát, Jancsó Leventét előzte meg.

Később Hofer Bianka K1 kölyök 500 méteren diadalmaskodott, C1-ben pedig Tarácsky Laura Tamara a második helyen ért célba a döntőben. Ugyanezen a távon, K2-ben Gazdag Marcell, az UTE sportolójával, Bencze Zoltánnal ezüstérmes lett a serdülő mezőnyben. A kölyök kategóriában Börcsök Csenge, az FTC-s Fölsz Eszterrel győzött, míg a Hofer Bianka, Szabó-Csalló Nadin duó második helyen zárt. C2-ben Tarácsky Laura a CSKKE kenusával, Kirs Almával a második leggyorsabbnak bizonyult.

Zárásként MK1 2000 méteren Szabó-Csalló Kolos a gyermek U10-es, Gazdag Lili az U12-es, Börcsök Csenge és Dömök Márk Erik pedig a kölyök U13-as mezőnyben szerzett aranyérmet.