Kajak-kenu: Szombaton két aranyérmet szereztünk

Publikálva: 2021.05.09 Frissítve: 2021.05.09 Kajak-kenu

A Kadler Gusztáv maraton magyar bajnokság, ifjúsági és felnőtt Európa-bajnoki válogató második napján két diadalnak is örülhettünk.

A verseny szombati, második napján kajakosaink és kenusaink rátettek egy lapáttal, hiszen a pénteki arany- és bronzérem után ezúttal két aranyéremmel zártuk a napot.

Gazdag Marcell K1 kölyök U14-es 10 kilométeren diadalmaskodott, míg K2-ben a Jancsó Levente, Szilágyi Szabolcs duó nem talált legyőzőre.

A győztesek mellett számos versenyzőnk minimális különbséggel maradt el a dobogóról, de mindenki értékes pontokat szerzett a klubnak. Kollek Bálint K1 U16 15 kilométeren lett negyedik, míg Szulovszy Petra ugyanebben a számban a hatodik helyen zárt.

Kollek Máté K1 U14 10 kilométeren a hatodik, Nyakas Ádám a nyolcadik lett. A György-Porst Zente, Veres Dániel U14-es párosunk szintén a nyolcadik legjobb időt érte el.