Szabó Beatrix

Kajak-kenu: szépen szerepeltünk szombaton

Publikálva: 2023.06.04 Frissítve: 2023.06.05 Kajak-kenu

Számos érmet szereztünk a hétvégi versenyen.

Utánpótláskorú kajakozóink hétvégén a Wichmann Tamás Regionális Akadémiai Kupán vettek részt. Az U16-os 1000 méteren kettős MTK-siker született: Gazdag Marcell első, Jancsó Levente második lett, míg Szilágyi Szabolcs az ötödik, Szecsődi Rajmund a hetedik, Pálvölgyi Márk pedig a nyolcadik helyen ért célba.

K1 U15 serdülő női 500 méteren Hofer Bianka aranyérmes lett, Szabó-Csalló Nadin a negyedik helyen zárt. Az egy évvel idősebbek mezőnyében Veres Viktória a nyolcadik helyet szerezte meg.

K2 férfi serdülő 500 méteren taroltunk: a Gazdag Marcell, Mircse Iván duó arany-, a Szilágyi Szabolcs, Herk László tandem ezüst-, a Bélavári Martin, Jancsó Levente kettős bronzérmet nyert. A lányoknál a Hofer Bianka, Szabó-Csalló Nadin páros a dobogó harmadik fokára állhatott fel, míg Veres Viktóra a hetedik helyen zárt Tokai Zsófiával (UTE).

Később, kölyök U14 500 méteren Börcsök Csenge Anna is aranyérmet szerzett, Boda Márkó, K1 ifi 500 méteren harmadik lett, majd női ifi K1 500 méteren Szabó-Csalló Vanda is bronzéremmel zárt, Gera Zsófia pedit ötödik lett.

K1 női kölyök U13-as 2000 méteren Gazdag Lili is remekelt, és aranyéremmel zárt, csakúgy, mint MK2 U11-ben Szabó-Csalló Kolos, aki az UTE sportolójával, Klausz Botonddal egy hajóban nyert.

K1 ifi 1000 méteren Gera Zsófia és Boda Márkó is ötödik lett. C1 serdülő 500 méteren Tarácsky Laura Tamara ezüstérmes lett, míg C1 kölyök 2000 méteren Horváth Bence az ötödik helyen ért célba.