Patakfalvy Luca

Kajak-kenu: sikerrel vettük az első akadályt

Publikálva: 2024.05.10 Frissítve: 2024.05.10 Kajak-kenu

Minden sportolónk bejutott a szombati döntőbe.

Pénteken egyesületünk versenyzői számára is megkezdődött a szegedi kajak-kenu világkupa, ahol három sportolónknak szurkolhattunk. Először Béke Kornél állhatott rajthoz, aki több, mint egy másodperccel nyerte futamát Kiskó Rékával K2 mix 500 méteren, ezzel rendkívül magabiztosan került közvetlenül a fináléba.

Ezt követően Korisánszky Dávid is nagyszerű teljesítményt nyújtott: C1 200 méteren 41.20-szal megnyerte futamát, ezzel ő is készülhet a döntőre.

Később Opavszky Márk a Plastex Kanizsa sportolójával, Kurucz Leventével K2 500 méteren volt érdekelt. A fiatal páros remek pályát ment, és elsőként jutott tovább az előfutamból, majd a szoros elődöntőt is megnyerte, ezzel továbbjutott.