Kobela Tamara

Kajak-kenu: pénteken sem maradtunk érmek nélkül

Publikálva: 2023.06.16 Frissítve: 2023.06.16 Kajak-kenu

Kajakozóink és kenusaink a válogató második napján is kitettek magukért.

Pénteken folytatódott a szegedi rendezésű felnőtt, U23-as, ifjúsági és kajak-kenu válogató. Első érmünket K2 1000 méteren Kulifai Tamás szerezte, aki a Honvéd sportolójával, Noé Bálinttal a harmadik helyen ért célba a délutáni döntőben.

Később Opavszky Márk a K1 felnőtt 200 méter fináléjában a harmadik leggyorsabbnak bizonyult, így ő is a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Nem sokkal ezután Hofer Bianka Vivien K1 ifi 500 méteren a hetedik helyet szerezte meg.

A fiú K1 ifi 1000 méter döntőjében Gazdag Marcell ezüst-, Mircse Iván pedig bronzérmet ünnepelhetett, majd a srácok párosban K2 500 méteren együtt szereztek bronzérmet. Ugyanebben a számban Jancsó Levente az ötödik helyen zárt Juhász Mátéval (Erzsébeti Spartacus MTK).

Ezt követően K1 U23 1000 méteren Kós Benedek Tibor második, Szendy Maximilián negyedik lett.