Moravcsik Angéla

Kajak-kenu: Opavszky Márk bronzérmes K2 500 méteren

Publikálva: 2023.05.07 Frissítve: 2023.05.08 Kajak-kenu

Sikerült érmet szereznünk a válogató utolsó napján is.

A szegedi rendezésű U23-as és felnőtt kajak-kenu válogató és ifjúsági tájékoztató verseny vasárnapi napján először Opavszky Márknak szurkolhattunk, aki K2 500 méteren a dobogó harmadik fokára állhatott fel a Kovács Katalin Akadémia sportolójával, Fodor Bencével. Ugyanebben a számban Kulifai Tamás hetedik helyen zárt, Noé Zsomborral (Merkapt-Mekler László SE).

Ezután K1 férfi ifjúsági 500 méteren Mircse Iván a „B” döntőben a második helyen ért célba, míg Gazdag Marcell az „A” döntőben kevéssel lemaradva a dobogóról a negyedik lett.

A K2 ifi női 500 méter fináléjában a Szabó-Csalló Vanda, Veres Viktória duó a hetedik helyen zárt. Az U23-as férfi K1 500 méter döntőjében Tamási Zsombor a negyedik, Kós Benedek pedig az ötödik helyen végzett.

A hétvége eredménylistája ITT érhető el.

Borítókép: Magyar Kajak-Kenu Szövetség