Koronczai Petra

Kajak-kenu: második helyen zártuk az éremtáblázatot

Publikálva: 2022.08.26 Frissítve: 2022.08.26 Kajak-kenu

Nagyszerű három napon van túl kajak-kenu szakosztályunk.

A kajakozók és kenusok szolnoki rendezésű felnőtt országos bajnokság pénteken a 200 méteres versenyekkel zárult. K1-ben Gábor Netta a kilencedik helyen végzett míg C1-ben a férfiaknál Korisánszky Dávid diadalmaskodott, Kállai Róbert Gida az ötödik, a nőknél Molnár Rebeka a negyedik helyen zárt.

K2 női 200-on a Szulovszky Csenge, Szulovszky Petra duó újabb aranyérmet zsebelt be, míg a Gábor Netta, Potoniec Zsófia páros a negyedik helyen ért célba, csak úgy, mint C2-ben a Korisánszky, Kállai tandem.

K4-ben is remekeltek a lányok: a Szulovszky Csenge, Szulovszky Petra, Gábor Netta, Potoniec Zsófa kvartett nem talált legyőzőre, a férfiaknál Szendy Maximilián negyedik lett a Győr sportolóival kiegészülve.

Zárásként C4-ben is aranyérmet szereztünk: Kállai Róbert Gida és Korisánszky Dávid az UTE sportolójával, Horváth Mártonnal és Fekete Ádámmal állhatott a dobogó legfelső fokára.

Egyesületünk ezzel kilenc arany-, öt ezüst- és kettő bronzéremmel a második helyen zárt az éremtáblázaton.