Taekwondo
Patakfalvy Luca

Kajak-kenu: Kulifai Tamásék világbajnoki bronzérmesek

Publikálva: 2022.08.07 Frissítve: 2022.08.07 Kajak-kenu

K2 1000 méteren a dobogó harmadik fokára állhatott fel a Kulifai Tamás, Noé Bálint duó a kanadai világbajnokságon. Ez az MTK Budapest 132. világbajnoki bronzérme.

Vasárnap volt a Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokság zárónapja, amelyen klubunk nagyszerű kajakozója, Kulifai Tamás az 1000 méter döntőjében indult a Honvéd sportolójával, Noé Bálinttal.

A magyar duó csütörtökön óriási hajrával nyerte meg az előfutamát, ezzel közvetlenül bejutott a fináléba.

Tamásék a döntőben is nagyszerű pályát mentek, a kimagasló német és az olasz hajó mögött 3:37.77-es idővel a harmadik helyen értek célba, két tizeddel megelőzve a negyedik helyezett dán kettőst, így bronzéremmel térhetnek haza Kanadából.