Nagy Marcell

Kajak-kenu: Kulifai Tamás párosban megnyerte a válogatót

Publikálva: 2022.05.27 Frissítve: 2022.05.28 Kajak-kenu

Klubunk kitűnő kajakosa, Kulifai Tamás a Honvéd sportolójával, Noé Bálinttal diadalmaskodott K2 1000 méteren a szegedi versenyen.

Pénteken került sor a kajakosok és kenusok idei első – szegedi – válogatóversenyére. Először felnőtt K1 500 méteren Gábor Nettának és Potoniec Zsófiának szurkolhattunk: előbbi ötödik, utóbbi hatodik helyen ért célba futamában, így egyikük sem került be a középdöntőbe.

Később felnőtt C1 1000 méteren Fodor Nicholas bejutott a fináléba, ahol a negyedik helyen ért célba. Ezután C1 felnőtt 200 méteren Molnár Rebeka is döntőbe került, itt nyolcadik helyen zárt.  Rácz Nikolett ugyanebben a számban hatodik lett előfutamában, így nem jutott tovább.

A nap végén Kulifai Tamás a Budapesti Honvéd kiválóságával, Noé Bálinttal a K2 1000 méter döntőjében indult. A tavaly világbajnoki bronzérmes páros remekül versenyzett, és több mint egy másodperces előnnyel megszerezte az aranyérmet.