Kézilabda
Győri Barbara

Kajak-kenu: Korisánszky Dávid döntős 200 méteren

Publikálva: 2022.08.05 Frissítve: 2022.08.05 Kajak-kenu

Klubunk kenusa megnyerte az elődöntőt a világbajnokságon, ezzel bejutott a fináléba.

A kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokságon péntek délután rendezték a C1 200 méter elődöntőjét, ahol Korisánszky Dávidért szoríthattunk. Dávid a szerdai előfutamban ötödik lett, így került tovább a következő körbe.

Jól kapta el a rajtot, de féltávnál még csak a harmadik helyen állt. Klubunk nagyszerű kenusa ezután óriásit hajrázott a verseny második felében, majd remekül rúgta be a hajóját, és 42.51-es idővel futamgyőztesként zárt.

Olyan lendülettel érkezett célba, hogy a vízbe is beborult, de ez aligha zavarja, hiszen biztosította helyét a szombati döntőben.

Borítókép: Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!