Kajak-kenu: két bronzérem az olimpiai reménységek versenyének zárónapján

Publikálva: 2023.09.10 Frissítve: 2023.09.10 Kajak-kenu

A magyar csapat végzett az éremtáblázat élén a rangos nemzetközi utánpótlásversenyen.

Vasárnap került sor a poznani rendezésű kajak-kenu olimpiai reménységek versenyének zárónapjára, mely során a 200 méteres futamokat rendezték. A K1 U16-os mezőnyben Jancsó Levente képviselte klubunkat, aki a kilencedik helyen zárt, majd az U15-ös korcsoportban Herk László bronzérmet szerzett.

Az U17-es lányok között Rappai Bonita Senon is remekelt, hiszen ő is bronzérmet nyert egyesben, később K2-ben Storcz Katicával hatodik lett, K4-ben pedig a hetedik helyen zárt.

Szabó-Csalló Nadin U16 K2-ben Czibula Rebekával a „B” döntőbe került, itt első helyen ért célba, ezzel összesítésben a tizedik helyen zárt.

Egyesületünk sportolói a négynapos versenyen nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a magyar csapat ötven éremmel (22 arany, 18 ezüst, 10 bronz) magasan megnyerje az éremtáblázatot.