Mészáros-Mihálffy Adrienn

Kajak-kenu: két aranyérmet szereztünk az első napon (VIDEÓ)

Publikálva: 2023.05.05 Frissítve: 2023.05.05 Kajak-kenu

C2-ben és K4-ben is volt MTK-s aranyérmes a szegedi kajak-kenu válogató első napján.

Péntektől vasárnapi Szeged ad otthont a kajak-kenu I. felnőtt és U23-as válogatóversenyének, ami egyben ifjúsági felmérő is. Először Szendy Lillát láthattuk kék-fehérben, aki K1 500 méteren a hetedik helyen zárt futamában, ezzel sajnos nem jutott tovább a döntőbe.

Ezt követően Korisánszky Dávid C2 500 méteren az UTE sportolójával, Fekete Ádámmal egy hajóban, 1:41.666-os idővel magabiztosan megnyerte a döntőt. A kettős több, mint két másodpercet vert a második helyezett Fejes Dániel, Kollár Kristóf duóra, valamint a harmadikként célba érő Slihoczki Ádám, Koczkás Dávid kettősre.

Nem sokkal később K4 500 méteren is aranyérmet ünnepelhettünk: Opavszky Márk és Szendy Maximilián a Kovács Katalian Akadémia sportolójával, Fodor Bencével, valamint a szegedi Balogh Gergellyel kiegészülve nyert négyesben. Ugyanebben a számban Kulifai Tamás vegyes összetételű hajóval a hatodik helyen ért célba.

Fotók, videók: Magyar Kajak Kenu Szövetség