Taekwondo
Salim Sharif

Kajak-kenu: Hét érem a harmadik napon

Publikálva: 2021.08.23 Frissítve: 2021.08.23 Kajak-kenu

Egy arany-, négy ezüst- és három bronzérmet szereztünk az országos bajnokság utolsó napján.

A nap legjobb teljesítménye Korisánszky Dávid nevéhez fűződött, aki ismét bizonyította, ő a leggyorsabb kenus hazánkban, hiszen C1 200 méteren nem talált legyőzőre. Dávid emellett C4 200 méteren, valamint C2 200 méteren is ezüstéremnek örülhetett.

Kulifai Tamás, K1 5000 méteren, hatalmas csatában lett ezüstérmes, míg a Moldován Milán, Kállai Róbert Gida duó C2 200 méteren lett második. Milán C2 mix váltóban Rácz Nikolettel a harmadik helyet szerezte meg, illetve a dobogó harmadik fokára állhatott fel Balogh Gergely és Szendy Maximilián is a kajak négyes tagjaként 200 méteren.

Összesen 14 éremmel zártuk a verseny, ebből három arany, hét ezüst, illetve négy bronz, a legeredményesebb sportolónk Korisánszky Dávid lett hat éremmel.

Természetesen az érmek mellett sokan minimális különbséggel maradtak le a dobogóról, mint például a női kajak négyesünk (Gábor Netta, Potoczki Dominika, Takács Gitta, Potoniec Zsófi) vagy Molnár Rebeka C1 200 méteren.