Kajak-kenu: hazai és nemzetközi sikerek

Publikálva: 2022.06.26 Frissítve: 2022.06.26 Kajak-kenu

Ezüstérem az U23-as Európa-bajnokságról, arany- és ezüstérem a válogatóról.

A Belgrádban rendezett U23-as Európa-bajnokságon Opavszky Márk képviselte klubunkat, aki vasárnap délután Fodor Bencével K2 500 méteren ezüstérmet szerzett.

Hazai vizeken, a szolnoki rendezésű felnőtt és U23-as kajak-kenu válogató zárónapján a Takács Tímea, Potoniec Zsófia párost láthattuk először döntőben. Zsófiék K2 felnőtt 1000 méteren nem sokkal maradtak le a dobogóról, és a negyedik helyen zártak. Ezután Balogh Gergely K1 felnőtt 500 méteren csúszott le hajszállal a harmadik helyről.

C1 felnőtt 200 méteren Molnár Rebeka a hatodik helyen ért célba a döntőben, majd a fiúknál Korisánszky Dávid 40.381-es idővel diadalmaskodott – többek közt – csapattársát, Kállai Róbert Gidát megelőzve, aki a negyedik helyen végzett. Nem sokkal később a parakajakozók 200 méteres döntőjében Szentesi Réka ezüstérmet szerzett.