Krizsán Xénia

Kajak-kenu: három ezüstérmet szereztünk

Publikálva: 2023.06.24 Frissítve: 2023.06.24 Kajak-kenu

Háromszor is a dobogó második fokára állhattunk a Magyar Kupa nyitónapján.

Pénteken és szombaton Fadd-Dombori ad otthont a kajak-kenu Magyar Kupa döntőjének, ahol több korosztályban bizonyíthattak fiatal sportolóink.

Először Jancsó Leventét láthattuk MTK színekben döntőzni, aki fiú U16 serdülő K1 1000 méteren a negyedik helyen zárt. Ezt követően Hofer Bianka Vivien serdülő U15 K1 500 méteren ezüstérmet szerzett, majd ugyanebben a korcsoportban C1 500 méteren Tarácsky Laura Tamara a hatodik helyen végzett.

K1 női kölyök U14 500 méteren Börcsök Csenge Anna nyolcadik lett, majd Gazdag Lili Renáta kölyök U13 2000 méteren az ötödik helyen ért célba.

Szilágyi Szabolcs és Jancsó Levente K4 serdülő 500 méteren Szabó Kristóffal (FTC) és Bencze Zoltánnal (UTE) negyedik lett, míg Bélavári Martin és Herk László ugyanebben a számban a kilencedik helyen ért célba az UTE két sportolójával, Endrényi Zsigmonddal és Borda Hubával. Szabó-Csalló Kolos U11-es gyermek négyesben 2000 méteren lett második.

Az utolsó számban, a serdülő K2 500 méteren a Hofer Bianka Vivien, Szabó-Csalló Nadin duó a dobogó második fokára állhatott fel.