Babos Tímea

Kajak-kenu: Éremmel kezdtük az országos bajnokságot

Publikálva: 2021.08.05 Frissítve: 2021.08.05 Kajak-kenu

Panyik Zsombor a dobogó második fokára állhatott.

Csütörtökön Szegeden rendezték a kajakozók és kenusok serdülő, ifjúsági és U23-as országos bajnokságát, és már az első napon több döntőre is sor került. Először a női U23 K1 1000 méterének fináléjában voltunk érdekeltek, ahol Potoniec Zsófia ötödik, Takács Gitta pedig hatodik lett.

Ezt követően Fodor Nicholas C1 U23 1000 méteren lett negyedik, a nőknél Serban Andrada ugyanebben a számban a nyolcadik helyen zárt.

Ezután Panyik Zsombor révén megszereztük az első érmünket: Zsombi a K1 ifjúsági 1000 méter döntőjében ért célba második helyen.

Fodor Nicholas később U23 kettesben, a KSI SE sportolójával, Bakó Tamással az ötödik lett, csak úgy, mint a Mile Sára, Serban Andrada duó.

A Takács Gittával, Potoniec Zsófiával és Potoczki Dominikával felálló női kajak négyes az ötödik helyet kaparintotta meg a Dunafüredi Vízisport klub kajakozójával, Pál Lili Eszterrel kiegészülve. Az utolsó MTK érdekeltségű számban, a serdülő 1000 méter döntőjében Boda Márkó kilencedik helyen zárt.