Vívás – kard
Szatmári András

Kajak-kenu: egy MTK-s ezüst a válogató szombati napján

Publikálva: 2022.06.25 Frissítve: 2022.06.25 Kajak-kenu

Egy MTK-s éremnek tapsolhattunk a szolnoki kajak-kenu válogató utolsó előtti, szombati napján.

A június 23-26. között zajló felnőtt, U23-as és parakenu-válogató szombati napján az MTK Budapest sportolói közül ismét többen hajóba ültek, így volt kinek szurkolni a szolnoki megméretésen, amely – az egy hónappal korábbi, első fordulóhoz hasonlóan – az augusztus elején rendezendő, kanadai világbajnokság „előszobaként” szolgál.

A délelőtt tíz órakor kezdődött délelőtti program első és második futamában is indultak klubunk versenyzői: a felnőtt kajak kettesek 500 méteres számának első előfutamában Kulifai Tamás a BHSÉ-s Noé Bálint oldalán a negyedik helyen jutott a délutáni fináléba, míg Szendy Maximiliánnak (a szegedi Szendy Márk oldalán) és Panyik Zsombornak (aki a KSI-s Berta Bencével indult) nem sikerült a kvalifikáció. A második előfutamot Balogh Gergely a kanizsai Kurucz Leventével megnyerte, a negyedik helyen pedig Kós Benedek a szolnoki Tamási Zsomborral párban jutott be a döntőbe.

Délután a kategória legjobbjainak futamát a győri Kopasz Bálint és a szegedi Nádas Bence duója nyerte, alig több mint egy tizeddel lemaradva viszont Balogh Gergely párosa ért célba; tagjai az első válogatón győztes Kuli István, Csizmadia Kolos összeállítást is maguk mögé utasították. Kulifai Tamás duója a hatodik, Kós Benedek hajója a kilencedik lett.

A nap második felében a felnőtt kenu egyes 500 méteres kategóriájának első előfutamában Kállai Róbert Gida az ötödik lett, így nem jutott tovább, míg Korisánszky Dávid nem indult el a számban.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):
    férfiak:
    --------
    K-2 500 m:
1. Kopasz Bálint, Nádas Bence (Graboplast Győri VSE, MVM Szegedi VSE) 1:28.564 p
2. Kurucz Levente, Balogh Gergely (Plastex Kanizsa KKK, MTK) 1:28.682
3. Kuli István, Csizmadia Kolos (MVM Szegedi VSE, INTER-ÉPFU AVSE) 1:30.046
    C-2 500 m:
1. Hajdu Jonatán, Fekete Ádám (DKSE Dunaújváros, UTE) 1:39.540 p
2. Adolf Balázs, Fejes Dániel (Ajtógyár Óbudai Ganz VSE, Merkapt-Mekler László SE) 1:40.631
3. Kiss Balázs, Hodován Dávid (Graboplast Győri VSE, Atomerőmű SE) 1:42.608
 
    nők:
    ----
    K-2 500 m:
1. Kiss Blanka, Lucz Anna (UTE) 1:42.523 p
2. Fojt Sára, Rendessy Eszter (Kovács Katalin Akadémia, UTE) 1:42.714
3. Pupp Noémi, Medveczky Erika (Atomerőmű SE, FTC) 1:44.077
    C-1 500 m:
1. Balla Virág (FTC) 2:08.261 p
2. Bragato Giada (Tiszaújvárosi KKSE) 2:08.824
3. Gönczöl Laura (PACS-PACS SE) 2:11.920
 
    A válogató további programja:
    vasárnap:
A döntők kezdési időpontjai: 9.00 és 15.00

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!