Kekezovity Anna

Kajak-kenu: egy arany- és egy bronzérmet szereztünk a korosztályos világbajnokságon (GALÉRIA)

Publikálva: 2023.07.07 Frissítve: 2023.07.08 Kajak-kenu

U23-as K4-es egységünk 500 méteren aranyérmet ünnepelhetett, míg K2 ifi 1000 méteren bronzérmet szereztünk.

Pénteken az Auronzóban zajló U23-as és ifjúsági kajak-kenu világbajnokságon hat sportolónk három döntőben volt érdekelt. Először Szulovszky Csengének szurkolhattunk, aki ifi K1 200 méter fináléjában állt rajthoz: Csenge szép pályát ment, és 41.39-es idővel az ötödik helyen ért célba, picit több, mint fél másodperccel lemaradva a dobogóról.

Ezt követően az Opavszky Márk, Szendy Maximilián és Tamási Zsombor a szarvasi Keller Gergővel kiegészülve fantasztikus teljesítménnyel megnyerte az aranyérmet K4 U23 500 méteren a spanyol és a cseh hajót megelőzve. Ez a klub történetének 193. világbajnoki címe.

Nem sokkal később a Gazdag Marcell, Mircse Iván Zoltán összeállítású ifi K2-es duó is nagyszerűen versenyzett, hiszen az 1000 méter döntőjében a harmadik helyen ért célba, így bronzéremmel térhet haza. Az MTK 138. világbajnoki bronzérme.

Délután Opavszky Márk U23-as K1 500 méteren második lett futamában, így bejutott az elődöntőbe.