Karate
Hárspataki Gábor

Kajak-kenu: a bronzérmek napja volt

Publikálva: 2022.05.29 Frissítve: 2022.05.30 Kajak-kenu

Több sportolónk is a dobogó harmadik fokára állhatott fel a válogató zárónapján.

Vasárnap Szegeden került sor a felnőtt, U23-as válogató és ifjúsági tájékoztató kajak-kenu verseny utolsó napjára. Először Gábor Nettát láthattuk döntőben szerepelni, aki K1 200 méteren a hatodik helyen ért célba.

Nem sokkal később a Szulovszky Petra, Szulovszky Csenge duó megszerezte a nap első érmét: a fiatal páros K2 ifi 500 méteren a harmadik helyen zárt a fináléban. Ezután K1 500 méteren Kollek Bálint is remekül versenyzett, és a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A felnőttek mezőnyében, ugyanebben a számban Balogh Gergely is bronzérmes lett, míg Opavszky Márk az ötödik helyen végzett.

C1 500 méteren Molnár Rebeka a hetedik leggyorsabbnak bizonyult, majd Gábor Netta K2 200 méteren, a Tiszafüred sportolójával, Szabó Lilivel gyűjtött be bronzérmet.

5000 méteren K1-ben Kulifai Tamás hetedik, Potoniec Zsófia 11. lett, míg C1-ben Fodor Nicholas a negyedik, Rácz Nikolett pedig a hetedik helyet szerezte meg.