Atlétika
Magyari Zoltán

Japán után, Magyar Kupa előtt

Publikálva: 2015.10.12 Frissítve: 2015.10.12 Ritmikus gimnasztika

Lauber Zsófiával, az MTK Budapest ritmikus gimnasztika szakosztály-igazgatójával beszélgettünk a klubvilágbajnokság tapasztalatairól és az egyeduralom sajátosságairól.

– Hogyan értékeled az AEON kupán való részvételt?

– A tokiói szereplést kifejezetten jónak értékelem. Váray Míra kimagaslóan jó helyezést ért el, illetve az első éves felnőtt tornászunk, Margaritisz Lili is szépen tudta hozni az eredményeit a világbajnokság után. Kécza Daniella sportsérülésből épült fel, így az ő tornája még nem volt egészen magabiztos, de ettől függetlenül ő is a középmezőnyben tudott végezni a felnőttek között.

– Az ehhez hasonló klubvilágbajnokságon a világelit képviselteti magát. Ilyenkor lehet tanulni a riválisoktól, ellesni pár trükköt?

– Szakmai szempontból remek hatással van az ilyen verseny az életünkre. Itt a legnagyobb tornászok között mozognak a lányok a pódiumedzések, illetve a versenyek alkalmával. Akarva-akaratlanul el tudnak lesni egy-egy mozdulatot, test- és szertechnikát, vagy akár bemelegítő tréninget, amelyet később be tudunk építeni a mindennapi munkánkba. Tehát szakmai szempontból, az élmény oldaláról és a versenyzés szempontjából is nagyon fontos és hasznos túra volt.

– A Magyar Kupa szereplésből kiindulva minden adott a sikerhez itthon is, hiszen jubileumi győzelemre készül az MTK Budapest.

– A Magyar Kupa versenysorozat már tavasszal elkezdődött az egyéni számokkal, és most ősszel az együttes kéziszer csapatversenyekkel zárul. Gyakorlatilag amint befjeződik az egyéni országos bajnokság, hétfőtől a szakosztály átáll az együttes kéziszer csapatversenyre való felkészülésre, és minden erőnkkel azon leszünk, hogy tizedszer is elhódítsuk a Magyar Kupát.

– Túlzás azt állítani, hogy egyeduralkodó ma Magyarországon az MTK Budapest a ritmikus gimnasztika terén?

– Félve jelentenék ki ilyesmit, mert a versenytársaink nem vennék jó néven. Ezzel együtt hatalmas előnyt jelent számunkra a városmajori sportcsarnok, mivel lehetővé teszi, hogy a tornászaink megfelelő körülmények között tudjanak felkészülni a versenyekre, és ez megmutatkozik az eredményekben is.

– Nem tenne jót a klubnak olyan, erős rivális megjelenése, aki fel tudná venni a versenyt az MTK-val, és ezáltal kiélezett helyzetet teremtene?

– Nekünk a nemzetközi színtér az, ahol igazán erős riválisokkal találkozhatunk. Nyilván a hazai kluboknál is vannak olyan tornászok, akikkel számolnunk kell, de alapvetően a nagy erőt a nemzetközi mezőnyből tudjuk meríteni. Azáltal, hogy itthon sikeresek vagyunk, lehetőségünk nyílik több nemzetközi megmérettetésen részt venni, és ez remek motiváció, az edzőinknek és a versenyzőinknek egyaránt. 

Az október 10-11-én rendezett országos bajnokság eredményei ITT és ITT.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!