Atlétika
Diósi-Moravcsik Angéla

Keresés

Isten éltessen, Xéni! (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.01.13 Frissítve: 2021.01.13 Atlétika

Országos csúcstartó atlétánkat köszöntjük.

Január 13-án ünnepli születésnapját klubunk atlétája, Krizsán Xénia, aki a magyar többpróba kiemelkedő alakja: 2019-ben megszerezte a kvótát a tokiói olimpiára, majd 6619 pontot ért el hétpróbában, ezzel megdöntötte Ináncsi Rita 25 éves országos csúcsát.

2020-ban a koronavírus-járvány miatt a hazai versenyek kerültek előtérbe. Klubunk atlétája megnyerte az összetett országos bajnokságot, a szezon végén pedig a szuperliga döntőjében hárompróbában diadalmaskodott, ezzel ő lett a viadal abszolút győztese.

Xéni jelenleg a fedettpályás szezonra készül, melynek az egyik állomása a márciusi Európa-bajnokság, de természetesen a 2021-es év legfontosabb versenye a tokiói olimpia lesz.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!