Női kosárlabda: hatalmas csata, hosszabbítás – így kapott ki a TFSE-MTK a Magyar-kupában

Publikálva: 2021.02.24 Frissítve: 2021.02.25 Kosárlabda női

Óriási csatában, hosszabbítás után 85–79-re kikapott az Atomerőmű-KSC Szekszárdtól a TFSE-MTK Budapest női kosárlabdacsapata a Gabányi László Sportcsarnokban zajló Magyar-kupa negyeddöntőjében.

Szerdától vasárnapig a Gabányi László Sportcsarnokban zajlik a női kosarasok Killik László Magyar-kupa-döntője. A küzdelmekben hagyományosan az NB I/A tabellájának első nyolc együttese vehet részt, így ebben az évadban csapatunk, a TFSE-MTK Budapest mellett az Aluinvent DVTK, az Atomerőmű-KSC Szekszárd, a Ludovika-FCSM Csata, a PEAC-Pécs, a Sopron Basket, az UNI Győr és a VBW CEKK Cegléd küzd a trófeáért.

Magyar Bianka alakulata a negyeddöntő harmadik párharcán lépett parkettre, 18:00 órától a liga jelenlegi harmadik helyezettjével, az Atomerőmű-KSC Szekszárddal szemben. Az esélyekre rácáfolva, rendkívül dominánsan kezdtek az MTK játékosai: Nevena Markovics duplával nyitott, ráadásul Chanise Jenkins tripla mellett duplát is ejtett, és ezzel rögvest 7–0-ra vezettek. Erica McCall, Friskovec Zala és Studer Ágnes próbálta zárkóztatni a Tolna megyeieket, de Bernáth triplája és duplája ellehetetlenítette mindezt (12–7). A negyed végéig ez a különbség stagnált (21–16).

Nem úgy, mint a második felvonásban, amely szintén Markovics kosarával rajtolt (23–16). Alisia Jenkins is megszerezte első pontjait, míg Bernáth büntetőjével, alig több mint tizenkét perc játékidő után tízpontosra nőtt a differencia (30–20). Persze a Szekszárd nem adta fel – miért is tette volna?! –, mi több, egyre jobban támadott: McCall, Studer, Gereben Lívia, Theodorán Alexandra, sőt Cyesha Goree is eredményes volt, és így már csak hárompontos hátrányban vonulhattak le a félidőre (40–37).

A harmadik negyedben alig egy percre volt szüksége a Szekszárdnak ahhoz, hogy fordítson: McCall duplájával és két sikeres büntetőjével sikerült (41–40). Noha a felvonás végén Chanise Jenkins 20, míg Bernáth 14 pontál járt, a rivális még jobban elhúzott (58–53) – nagymértékben Gerebennek hála, aki triplát és duplát egyaránt ejtett ebben a játékrészben.

A zárófelvonást a lehető leghatékonyabban kezdte a TFSE: Bernáth 15 másodperc alatt szórt triplát (58–56), mi több, 36 másodperccel később Chanise Jenkins ugyanezt tette, így az övék lett az előny (59–58). Csakhogy MacCall és Goree a legjobbkor érkezett (59–63), ahogyan Bernáth is, aki alig két perc alatt újabb hat pontot íratott a neve mellé (65–65). Négy perccel a vége előtt Chanise ismét az MTK felé billentette a mérleg nyelvét (67–65), Bernáth és Katona Szidónia másfél perccel később meghúzta még egy kicsit (71–65). Studer három, Goree kétpontossal korrigált (71–70).

Egy perc maradt hátra. Bernáth kettőből egy büntetőt bedobott (72–70), Bálint Réka viszont egyet sem hibázott (72–72).

Húsz másodperc. Studer sikeres volt közelről, fordított (74–72). Bálint ezúttal csak egy büntetőt dob be (73–72). Bernáth három kísérletet végezhetett el, nem remegett meg a keze, 75–75-ös döntetlennel ért véget a rendes játékidő, így jöhetett az ötperces hosszabbítás.

Alisia kétpontossal kezdett, Sara Krnjic ugyanazzal válaszolt (77–77). Bálint és Bernáth megismételte a kört (79–79). Gereben középtávolit, Studer közelit dobott, McCall meg két büntetőt (85–79). Újabb bravúr nem érkezett, ám szomorkodásra nincs ok, hiszen kitettek magukért a lányok, akik óriási csatában szenvedtek 85–79-es vereséget a tornán.

Bernáth Réka teljesítménye külön kiemelendő: 31 pontot, 4-4 triplát és lepattanót jegyzett, amely 32-es hatékonysági mutatót eredményezett. Egyértelműen a csapat legjobbja volt még úgy is, hogy Chanise Jenkins 25 pontig jutott.

NŐI MAGYAR-KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
TFSE–MTK BUDAPEST – ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 79–85 (16–21, 19–21, 13–21, 22–17, 4–10)
Bernáth Réka 31/12, Chanise Jenkins 25/15, Alisia Jenkins 8/3, Nevena Markovic 8, Katona Szidónia 7