Atlétika
Magyari Zoltán

Hat számban nyertünk a felkészülési versenyen (GALÉRIA)

Publikálva: 2020.07.05 Frissítve: 2020.07.05 Atlétika

Remekül kezdték atlétáink a szabadtéri szezont.

Korábbi események már jelezték, hogy rajtol az atlétikai szezon, ám egyesületünk sportolóinak zöme július első szombatján kezdte meg a szabadtéri versenyzést.

A viadal első számát, a férfi gerelyhajítást klubunk tehetsége, Jancsik Tamás nyerte, aki 65.34 méteres dobásával nem talált legyőzőre. Jancsikot edzője, Magyari Zoltán követte, akinek gerelye három centiméterrel ment túl 61 méteren. A szintén MTK-s Némethy Szabolcs 46.31 méteres egyéni csúcsnak örülhetett, ezzel a negyedik helyen végzett.

A női mezőnyben atlétánk, Moravcsik Angéla 12 méterrel verte a mezőnyt, 58.42 méteres dobása biztató a szezon ezen pontján. Marosi Viktória 46.72-es kísérlete második helyet ért, míg Sári Pálma 38.58-cal a negyedik helyen zárt.

A férfi magasugrást versenyzőnk, Jankovics Dániel 2.10-es eredménnyel magabiztosan nyerte meg. Csapattársa, Deutsch Domonkos lett a második, aki 1.95-öt ért el.

A női 100 méteren Kuti Nikolett képviselte egyesületünket, és 13.27-es idővel a 9. helyen zárt, míg a női 100 méter gáton Krizsán Xénia (13.84 SB) második lett a DVTK-s Nemes Rita (13.71 SB) mögött.

A női hármasugrók küzdelmét a kék-fehér színeket képviselő Szabó Beatrix nyerte 11.96-tal. Férfi rúdugrásban Nagy Marcell 4.80 méterrel a második lett, ugyanebben a számban Vári Péter a 6. helyen zárt, Kovács Ákos 4.00 méteres egyéni csúccsal a hetedik lett, sőt ifjú versenyzőnk, Hankó Ádám is egyéni legjobbját ugrotta 2.80-nal. Női 200 méteren Kuti Nikolett a 7., Szűcs Dóra a 8., Tollas Gizella pedig a 9. pozíciót kaparintotta meg.

A női magasugrásban is első helyezésnek örülhettünk: Renner Luca 1.82-vel, remek versenyzéssel győzte le az UTE sportolóját, Szabó Barbarát (1.80). A női távolugrásban dr. Nguyen Anasztázia 6.36-tal nem talált legyőzőre, klubtársa, Marosi Viktória 5.03-mal lett a második.

A nap zárószámában, a női rúdugrásban sem maradtunk helyezés nélkül, ugyanis Szabó Diana (3.90) a második helyen zárt A DSC-SI ugrója, Klekner Hanga (3.90) mögött. Petry Alexandra (3.70) egyéni csúcsot ért el, míg Rákos Bettina (3.40), Zöllei Anett (3.20) és Hornácsik Lili (3.20) beállította egyéni rekordját.

A részletes eredménysor ITT található.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!