Publikálva: 2018.04.05 Frissítve: 2018.04.05 Röplabda

Másodszor is le tudtuk győzni a Budaörsöt.

Budaörsi DSE–MTK Budapest 0:3 (–22, –16, – 16)

BDSE: Szabó L. 1, Szabó D., Ostorházi 3, Vezsenyi 9, Tóth E. 15, Kilyénfalvi
Csere: Maurer (liberó), Radomszki 8, Szabó K., Farkas E.
Vezetőedző: Balogh István

MTK Budapest: Hatziefsztratiadu 8, Kötél 5, Godó 5, Kis R. 3, Legros 9, Takács B. 15
Csere: Nagy F. (liberó), Takács D. 9, Nyuka, Lesi, Szabó Á.
Vezetőedző: Tóth Gábor

Szerda este rendezték a Budaörs elleni, három győztes meccsig tartó párharc második felvonását, ezúttal az Illyés Gyula Gimnázium tornatermében. Az első találkozót 3:0-ra nyertük, így mi várhattuk kedvezőbb helyzetből az összecsapást.

Jobban kezdte a mérkőzést a Budaörs, 6-3-nál talán már el is kezdhettek volna aggódni az MTK-szimpatizánsok – akik ezúttal is szép számban képviseltették magukat –, ám csapatunk ezt követően hét pontot szerzett gyors egymásutánban, így átvette az irányítást. A játszma végéhez közeledve már tízzel is vezettünk (10-20), ám ellenfelünk ekkor őrült hajrázásba kezdett, és végül épphogy, de behúztuk az első szettet (22-25).

A második játszma elején is ránk ijesztett a Budaörs, már 5-2-re vezettek amikor megkezdtük a felzárkózást. Balogh István már 8-8-as állásnál kért időt, és bár ezt követően egy darabig még fej-fej mellett haladt a két csapat, 12-12 után le tudtuk szakítani a BDSÉ-t, így végül simán hoztuk a második játszmát (16-25).

A harmadik szettet kivételesen mi kezdtük jobban, és ezúttal szinte végig a fáradni látszó Budaörsre tudtuk erőltetni akaratunkat. Balogh István hiába kért időt előbb 7-12-nél, majd 11-21-nél, a mieink ekkorra már rég elkapták a fonalat, amelyet el sem engedtek a mérkőzés végéig (16-25).

A három győzelemig tartó párharc állása tehát 2-0 a javunkra, folytatás szombat délután, a Városmajorban.