Publikálva: 2018.04.06 Frissítve: 2018.04.06 Kézilabda

MTK Budapest–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 26-27 (14-13)

MTK Budapest: Vidaházy, Kovács – Bréda L. 3 Bréda A. 3, Nagy L., Hrachovina 2, Molnár V. 4, Legéndi L., Krácsala, Gyovai, Bárdy Noémi 11 (6), Bréda B. 3, Legéndi K.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE: Bánfi, Makoviczki, Madera-Domokos – Szabó K. 1, Kovács Anna, Kukely A. 7, Juhász K. 1, Ekker, Bencsik 4, Vozár, Gyenes, Kukely K. 1, Marik 6, Török F. 6, Máté 1, Kovács Alíz
Edző: Szabó Károly

Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 1/0
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 3-4, 14. p.: 8-7, 22. p.: 11-11, 35. p.: 21-18, 39. p.: 22-22, 46. p.: 26-24

A serdülő leány kézilabda-bajnokság 18. fordulójában igazi rangadót rendeztek Mogyoródon, a Grosics Gyula Sportcsarnokban: a második helyen álló MTK Budapest a harmadik helyezett Békéscsabát fogadta.

A vendégek alaposan felkészültek a mieink játékából: a góllövőlistát 15 meccsen szerzett 225(!) találattal vezető Bárdy Noémi külön őrzőt kapott, aki az első perctől az utolsóig igyekezett kivenni őt a játékból, több-kevesebb sikerrel.

Az első pár perc rendkívül kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Jól jellemzi a játékrészt, hogy 25 perc alatt egyszer sem nőtt kétgólosra a különbség a két fél között. A rangadóhoz méltóan kemény, szoros küzdelmet hozó első félidő végén 14-13-at mutatott az eredményjelző.

A második játékrészt két gyors góllal kezdtük, de a Békéscsaba továbbra sem hagyta lerázni magát. A 38. percben aztán még nehezebbé vált helyzetünk: megkapta harmadik kétperces kiállítását Bréda Luca, aki egészen addig – Bárdy Noémi „távollétében” – a csapat vezére volt, így számára véget ért a mérkőzés.

Bár ezt követően egy darabig még meg tudtuk tartani előnyünket, végül vérszemet kapott a Békéscsaba, a hajrában szerzett három gyors góllal megfordította mérkőzést, és elvitte a két pontot.

A vereség ellenére csapatunk továbbra is második a tabellán, három ponttal megelőzve a Békéscsabát.