Szentgyörgyi Zita

Remek kezdés Isztambulban

Publikálva: 2020.10.28 Frissítve: 2020.10.27 Tenisz

Jani Réka hazai, kiemelt játékost búcsúztatott az első körben.

Klubunk teniszezője a héten az isztambuli ITF-tenisztornán állt rajthoz, ahol az első fordulóban a világranglista 175. helyén álló, negyedik helyen kiemelt török Cagla Buyukakcay volt az ellenfele.

Az első játszma ugyan szorosan alakult, végül Rékának jött ki jobban a lépés, 6:4-re hozta a szettet. A második felvonásban sem volt könnyű dolga a világranglista 208. helyén álló magyarnak, hiszen rövidítésre került sor. A tie-break legfontosabb pillanataiban szerencsére higgadt maradt egyesületünk sportolója, végül 8-6-ra nyerte azt, így bejutott a legjobb 16 közé.

Réka ellenfele a második körben a szintén török Ipek Oz lesz, aki szabadkártyával került a főtáblára.

Férfi teniszezőnk, Piros Zsombor is pályára lépett kedden: Marozsán Fábiánnal az oldalán sikerrel vették párosban a Görögországban zajló ITF-torna első fordulóját.