Kézilabda
Pelczéder Orsolya

Fucsovics már a nyolcaddöntőben!

Publikálva: 2020.10.03 Frissítve: 2020.10.04 Tenisz

Fucsovics Márton három szettben nyert Thiago Monteiro ellen, így életében először játszhat nyolcaddöntőt a Roland Garroson.

Klubunk nagyszerű teniszezője a francia nyílt teniszbajnokság 3. fordulójában a világranglista 84. helyén álló, brazil Thiago Monteiróval találkozott. A mérkőzés két gyors brékváltással kezdődött, majd picit megnyugodtak a felek, 5:5-ig mindketten hozták adogatásukat. Ezt követően Marci kulcsfontosságú pillanatban vette el vetélytársa szerváját, így hozni tudta a játszmát.

Az előny látszólag meghozta Fucsovics kedvét: a következő szettben mindössze egy játékot engedett a brazil fiúnak, végül 6:1-re hozta azt, ezzel féllábbal már a következő fordulóban volt.

A harmadik – végül utolsó játszma – sem hozott változást. Egyesületünk kiválósága hamar brékelőnybe került, magabiztosan szervált, és végül 7:5, 6:1, 6:3-as győzelemmel került a nyolcaddöntőbe, ahol Andrej Rubljovval találkozik.

Roland Garros férfi egyes, 3. forduló

Fucsovics Márton–Thiago Monteiro 7:5, 6:1, 6:3

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!