Publikálva: 2018.01.21 Frissítve: 2018.01.21 Röplabda

Palota RSC – MTK Budapest 0-3 (–4, –13, –13)

Palota RSC: Várhegyi, Bodnár R., Lászlop 6, Vígh, Durst 6, Mester 3
Csere: Hadnagy (liberó), Bánlaki 2, Gazsi

MTK Budapest: Kötél 3, Godó 5, Nyuka 10, Legros 11, Takács B. 14, Hatziefsztratiadu 6
Csere: Nagy F. (liberó), Lesi 1
Vezetőedző: Tóth Gábor

Az NB I Liga második fordulójában csapatunk a Palota RSC otthonába látogatott.

A szezon talán legjobb kezdését produkálták Tóth Gábor tanítványai, Glózik János 0-5-ös állásnál volt kénytelen kikérni első idejét. Bár ezt követően megszerezte első pontját a Palota, a mieink nem lassítottak: már 1-17-et mutatott az eredményjelző, mire ismét pontnak örülhettek a hazaiak. Nem is lehetett más a vége, simán húzta be az első szettet együttesünk (4-25).

Bár a második játszmára némileg feljavult a hazaiak játéka, mégsem volt kérdéses egy percig sem a mieink sikere. A játékrész derekán figyelmünk kicsit alábbhagyni látszott, de Tóth Gábor egy időkéréssel elejét vette a Palota felzárkózásának. A folytatásban ismét a mi akaratunk érvényesült a pályán, így immár 2-0-ra vezettünk (13-25).

A harmadik szettben nagyjából ott folytatta a Palota, ahol a szünet előtt abbahagyta, de szerencsére épp ugyanez elmondható volt rólunk is. A hazaiak hősiesen védekeztek, de Tóth Gábor tanítványai nem kegyelmeztek, könyörtelenül gyűjtögették a pontokat. Bár Glózik János előbb 2-7-nél, majd 9-18-nál is időt kért, csapatunk végül be tudta húzni a harmadik szettet, és ezáltal a meccset is.

Lányaink legközelebb január 27-én, a Városmajorban lépnek pályára: a Haladást látják vendégül.