Kézilabda: Felkészülési mérkőzésen hat góllal nyertünk Debrecenben

Publikálva: 2021.08.27 Frissítve: 2021.08.27 Kézilabda

Kiváló védekezésünknek köszönhető a győzelem.

Felkészülési mérkőzés:

DVSC SCHAEFFLER–MTK BUDAPEST 30–36 (17–20)

Debrecen, 400 néző. V: Őri E, Pozdena E.

DVSC: Csapó Kyra – M. Costa 2, Planéta 6, Vámos P 7 (2), Tóvizi 2, Hornyák D. 6, Petrus 2. Csere: Giegerich (kapus), Bordás 2, Szabó N., Csernyánszki, Kosrós, Vámos M. 3, Poczenyik. Edző: Szilágyi Zoltán

MTK BUDAPEST: Győri – Juhász 1, Kekezovity 4, Marincsák 5, Szabó 4, Bujdosó-Gerháth 8, Pelczéder 3. Csere: Rutka-Győrffy (kapus), Sallai 3, Pál 4 (3), Koronczai 1, Bánfai, Mazák-Németh, Dakos 3. Edző: Golovin Vlagyimir

Hétméteres: 2/2 illetve 4/3
Kiállítás: 4 perc illetve 6 perc

A felkészülési mérkőzések sorozatát folytatva ismét a DVSC SCHAEFFLER csapatához utaztunk, ezúttal azonban már csak a saját játékosaink voltak bevethetők. Az első félidőben felváltva estek a találatok, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Bujdosó-Gerháth Fanni jó napot fogott ki, ihletett formában játszott, nem találták az ellenszerét a debreceni kapusok. A félidő végére kialakult a két csapat között a 3-4 gólos különbség, amit egészen a félidő végéig meg is tartottunk. A második játékrészben nem változott a helyzet, igaz, ekkor már több hiba is csúszott a gépezetbe. Ennek ellenére nagyon jó iramú, küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, melyen mind védekezésben, mind támadásban magasra tettük a lécet. Folytatás jövő pénteken Székesfehérváron, ahol már a bajnoki szezon főpróbája következik.

Vezetőedzőnk, Golovin Vlagyimir így értékelte a mérkőzést: – Ahhoz képest, hogy nagyon sok gólt kaptunk, kiváló védekezésünknek köszönhető a győzelem. Kevesebbet hibáztunk a mai napon, mint a Debrecen.