Krizsán Xénia

Evezés: Krémer Eszterék nyerték a „B” döntőt a belgrádi világkupaversenyen

Publikálva: 2022.05.30 Frissítve: 2022.05.30 Evezés

A belgrádi világkupa zárónapján Krémer Eszter, a Budapesti Evezős Egyesület sportolójával, Preil Viviennel magabiztosan nyert a „B” döntőben, ezzel a hetedik helyen zárta szereplését.

Krémer Eszter és Preil Vivien a kétpárevezősök „B” döntőjében óriásit küzdött a kínai, és a lengyel dublóval. Féltávnál a második helyen álltak Molnár Zoltán tanítványai, majd 1500 méternél a cél előtt kicsi különbséggel ugyan, de a harmadik helyre csúsztak vissza. Az utolsó 500 méteren elvarrta a szálakat a magyar dubló, és közel két másodpercet vert közvetlen vetélytársaira, így a kisdöntőt megnyerve a hetedik helyen zárta szereplését.

A normálsúlyú egypárevezősök „B” fináléjában Galambos Péter a hatodik helyen ért célba, ezzel a 12. lett a versenyben.

Korábban a Bácskai Máté, Szabó Márton kettős a „C” döntőbe került az előfutamok után, amit meg is nyert, így a 13. helyen zárt.

Forrás: hunrowing. hu, fotók: Czucz Bálint, Magyar Evezős Szövetség