Evezés: kilencedik és tizenegyedik hely az Európa-bajnokságról

Publikálva: 2022.08.14 Frissítve: 2022.08.14 Evezés

Galambos Péterék kilencedik, a Szabó Márton, Bácskai Máté kettős 11. helyen zárta a müncheni multisport Európa-bajnokságot.

Vasárnap a Münchenben zajló multisport Európa-bajnokságon evezősünk, Galambos Péter könnyűsúlyban a Külker sportolójával, Tamás Bencével a „B” döntőben szerepelt. A duó mindent kiadott magából, a német és a spanyol hajó mögött 6:59.39-es idővel a harmadik helyen ért célba, ezzel a kilencedik helyen zárta a kontinensviadalt.

Normálsúlyú kétpárevezősben a Bácskai Máté, Szabó Márton páros szintén a „B” döntőben evezett. A kettős az ötödik leggyorsabbnak bizonyult a futamban, így a 11. helyen végzett az Európa-bajnokságon.