Kézilabda
Bujdosó-Gerháth Fanni

Együtt, de nem egyformán!

Publikálva: 2016.05.31 Frissítve: 2016.05.31

Sávuot, a Bálint házban.

2016. június 11-én, szombaton 21:00 – 03:45 között rendezik meg a Sávuot, a Bálint Házban (1065 Budapest, Révay utca 16.).

Hallgassunk izgalmas előadásokat, vitatkozzunk, legyünk együtt, bulizzunk kicsit másképp! Idei témánk a másság. Együtt, de nem egyformán, minden, ami ennek szűkebb és tágabb értelmezésében jelen van. Hogyan mutatjuk meg magunkat a világnak, mik vagyunk valójában? Olyanok vagyunk-e, mint a többiek, szeretnénk-e belesimulni a minket körülvevő világba, vagy inkább mások vagyunk, és ezt szeretnénk is a világ tudomására hozni? Mit jelent azonosnak és mit másnak lenni? Hogyan vélekednek a másról, az idegenről a zsidó hagyomány és hogyan, a modern tudományok különböző ágai? Magamutogatóbb világban élünk-e, mint őseink?  Mit jelent a Celem Elohim (Isten képmásának lenni)? Mindannyian mások vagyunk, egyikünk sem más?!

Beszélgetünk olyan iskolák képviselőivel, akik mást szeretnének, bemutatjuk hogyan lehet erősíteni a roma fiatalok önszerveződését és azt is, miért jó, ha sérült és ép gyerekek együtt tudnak játszani a játszótéren. Az előadások között szó lesz arról, miként egyeztethető össze az ősi zsidó jog és az egyének sokszínű nemi identitása, mit mond a zsidó törvény a nemváltásról, de azt is a megvitatjuk, hogy helyes-e a zsidó közösséget napjainkban egy különálló csoportként értelmezni, vagy jobb, ha a zsidókat „csak” a magyarság részeként határozzuk meg.

Sávuot, a Tóra átadásának ünnepe. Ilyenkor végigtanuljuk az éjszakát – így tesszük jóvá, hogy a hagyomány szerint nem vártuk ébren a Tórát. Beszélgetünk, vitatkozunk, együtt gondolkozunk. Közben újra és újra eljutunk az alapokig, az életünket meghatározó írott és íratlan törvények, szabályok, parancsolatok vizsgálatáig.

Tudásra sokféle módon lehet szert tenni. Van, ami csak úgy ránk ragad, van, amiről kiderül, hogy mindenki tudja, csak még mi nem, van, amit ahhoz kell tudnunk, hogy életben maradjunk, és van, amit ahhoz, hogy mások – éljenek, sőt, jól élhessenek. Hogy jól lehessünk együtt a világban.

Az este a tanéjnyitóval kezdődik, ekkor mindenki átveheti Tórarendját, és 21:05-kor megkezdheti tanulmányait bármely párhuzamos sáv előadásain. Az utolsó program hajnali 03:45-kor ér véget.

Az est-felvezető slam poetry 40 perces, utána minden előadás 45 perces, amelyet 15 perc frissítő szünet követ. A szünetekben kóser finomságokról is gondoskodunk.

Aki végig velünk tölti, az estét megnyerheti Körner András: Hogyan éltek? 2. – A magyar zsidók hétköznapi élete 1867-1940 című munkáját, a Corvina Kiadó jóvoltából.

A program ingyenes. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők!

További részleteket ITT találnak!

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!