Kosárlabda női
Karlócai Julianna

Egy meccsnyire a főtáblától

Publikálva: 2020.02.21 Frissítve: 2020.02.22 Tenisz

Babos Tímea legyőzte a világranglista 613. helyezettjét, a következő körben az 58. vár rá Dohában.

Babos Tímeára a világranglista 617. helyén álló Ines Ibbou várt a Dohában zajló keménypályás WTA-torna selejtezőjének első fordulójában. A 21 éves algériai teniszező – aki profi pályafutása során 70 győzelemmel és 53 vereséggel büszkélkedhet – korábban még nem csapott össze klubunk kiválóságával.

Óriási adok-kapokkal kezdődött a találkozó: az első három gém végén mindannyiszor a fogadó fél örülhetett. Ezt követően azonban Timi magához ragadta az irányítást, még kétszer elvette ellenfele adogatását, és simán behúzta az első szettet.

A második játszmában 2-3-ig mindkét fél hozta az adogatásait. A folytatásban aztán Timi egymás után kétszer is brékelni tudott: az elsőre még volt válasza Ibbounak, a másodikra azonban már nem, így klubunk teniszezője örülhetett a továbbjutásnak.

A következő körben a selejtezők első számú kiemeltje, a cseh Katerina Siniaková vár Timire.

Babos Tímea (12.)–Ines Ibbou 6:1, 6:3

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!