Ritmikus gimnasztika
Pigniczki Fanni

Egy lépésre a főtáblától

Publikálva: 2020.02.08 Frissítve: 2020.02.08 Tenisz

Babos Tímea szetthátrányból fordítva győzte le orosz ellenfelét Szentpéterváron.

A Szentpéterváron zajló WTA-torna selejtezőinek első körében a világranglista 178. helyén álló Kamilla Rakimov várt az ötödik helyen kiemelt Babos Tímeára. A szombati volt a két teniszező első egymás elleni meccse.

A 18 éves orosz kapta el jobban a rajtot 2-3 után el tudta venni Timi adogatását, és ez elégnek bizonyult az első játszma megnyeréséhez.

A második szettben 1-1 után gyors brékváltás következett, majd Timi 5-4-nél, a lehető legjobb pillanatban tudta elvenni Rakhimova adogatását.

A harmadik szett elején 2-0-ra elhúzott az orosz lány, de Timi 2-3 után egyenlíteni tudott. A továbbjutás sorsa végül a tie-breakben dőlt el, amit Timi bírt jobban idegekkel, így ő küzdhet meg a Salimova–Samsonova párharc győztesével a főtáblára jutásért.

Babos Tímea (5.)–Kamilla Rakhimova (orosz) 3:6, 6:4, 7:6 (5)